XPar projektu

Bišumuiža - dzīvokļi ar pilnu apdari ēkās ar liftiem, kurām ir tikai četri stāvi un sakārtota teritorija. Jūs jutīsieties komfortablāk nekā daudzstāvu namos, bet iztērēsiet mazāk nekā par privātmāju! Turklāt Bišumuiža atrodas blakus transporta maģistrālēm, netālu no pilsētas centra - izdevīgā vietā. Skaisti un par pieņemamu cenu!

Vēsture

Idille kopš 18. gadsimta
Gleznainā Bišumuiža kādreiz bija bagātu rīdzinieku vasaras mītne, vēlāk – arī rūpniecības rajons, pēc Pirmā pasaules kara – klusa Rīgas nomale. Bišumuiža kā apdzīvota vieta sāka veidoties 18.gadsimtā pie Bauskas ceļa netālu no nelielās Bišupītes ietekas Daugavā. Upītes ielokā 1773.gadā pacēlās kādas bagātas Rīgas namnieku dzimtas - Šilderu vasaras mītne, kas ieguva Bišumuižas (vācu val. Bienenhof) nosaukumu. Ap 1810.gadu Bišumuižā sāka saimniekot Rīgas tirgotāju Brandenburgu ģimene, kas uzcēla šeit vienu no pirmajām cukura fabrikām Rīgā.

Pirmo reizi pilsētas plānā Bišumuiža kā pilsētas daļa parādās 1828.gadā. Interesanati, ka Bišumuiža ir viens no retajiem vietvārdiem, kas Rīgā saglabājis “muižas” nosaukumu (20.gadsimta 30.gados daudzus Rīgas vēsturiskos nosaukumus, kuros ietilpa vārds “muiža”, nomainīja).

Modernās pilsētas daļa
1884. gadā tika atklāta omnibusa satiksme no Bišumuižas uz Rīgas centru, omnibuss kursēja 5-9 reizes dienā un pastāvēja līdz pat 20. gadsimta sākumam, kad to nomainīja tramvajs. Zīmīgi, ka maksa par braucienu ar omnibusu bijusi 15 kapeikas.

Tramvaja satiksmi no pilsētas centra uz Bišumuižu atklāja tikai 1910.gadā. 19. gadsimtā Bišumuižas izaugsmi veicināja plaukstošā rūpniecība. 19.gadsimta beigās tur atradās 6 rūpnīcas – lenšu, krīta, papīra, ķīmisko vielu un sērkociņu rūpnīca. Interesanti, ka Bišumuižā dzīvojuši ormaņi un par nopelnīto naudu sacēluši visai gruntīgas mājas. Esot pat bijis kāds, kurš uzbūvējis sešstāvu “debesskrāpi”. Šeit joprojām ir ielas, kuras savus nosaukumus saglabājušas vismaz gadsimta garumā: Bauskas, Mazā Bauskas, Doles, Bukaišu un Gulbju.

Apraksts sagatavots izmantojot, ar Rīgas Centrālās bibliotēkas “Bišumuižas” filiāles gādību, sarūpētos materiālus.

Apzaļumošana

Maz stāvu
Jaunās 4 stāvu mājas atrodas Rīgā, Komētas ielā, starp Ziepniekkalna, Šautuves un Bauskas ielām. Līdzena teritorija ar nelielu reljefa kritumu Dienvidu pusē. Apkārtnē izteikts kāpu reljefs ar priežu un bērzu audzi.

Daudz dabas
Ap 9 dzīvojamām ēkām veidojas atpūtas un bērnu spēļu laukumi. Ēkas no Komētas ielas atdalītas ar dekoratīvo krūmu stādījumiem.

Ūdensteces nogāzei veidots nostiprinājums, izmantojot ģeotekstilu un apaudzējot to ar zālienu un vietām ar sedzējaugiem. Apstādījumos ir Latvijas klimatiskajiem apstākļiem piemērotas augu sugas, kā arī lielizmēra stādi.

Virszemes autostāvvietās apstādījumu joslas ar vīteņaugu režģiem un laukumi ar koku grupām, kas papildina apstādījumus. Horizontālo virsmu iesegumiem izmantots zāliens un grants. Apstādījumi veidoti, lai aizsargātu teritoriju no caurvēja, bet saglabātu izsauļojuma prasības.

Normunds Muskats

Normunds Muskats Pārdošanas vadītājs
Mobilais: +371 2026 6622
Tālrunis: +371 6200 5080
normunds.muskats@eften.lv
Vija Sondorea

Vija Sondore Nekustamā īpašuma aģente
Mobilais: +371 2831 1711
Tālrunis: +371 6707 9220
vija.sondore@arcoreal.lv
Tatjana Jefimova

Tatjana Jefimova Nekustamā īpašuma aģente
Mobilais: +371 2867 3723
Tālrunis: +371 6707 9220
tatjana.jefimova@arcoreal.lv